Jdi na obsah Jdi na menu
 


Četba - 8. tř., struktura zápisu čtenář. deníku

6. 9. 2015

Seznam doporučené četby pro 8. ročník

Jak psát čtenářský deník

Struktura zápisu:

Název knihy

Autor, popř. ilustrátor

Rok vydání, nakladatelství

OBSAH (ANOTACE): Velmi stručně vystihnout hlavní dějovou linku, stačí 5 – 6 vět.

CHARAKTERISTIKA LITERÁRNÍ POSTAVY: Vybrat z knihy jednu postavu a napsat její charakteristiku, a to ve větách – přímou i nepřímou (přímá = výčet vlastností, nepřímá = povaha vyplývá z popisovaného chování v různých situacích).

CITOVANÝ ÚRYVEK Z KNIHY: Vybrat z knihy citát, pasáž, která mě nějakým způsobem zaujala, opsat nebo nalepit okopírované.

KOMENTÁŘ: Napsat k vybranému úryvku svůj komentář. Tzn. proč nebo čím mě pasáž zaujala, zda s ní souhlasím, či ne.  Zda jsem zažil(a)něco podobného, nebo mám naopak jiný názor či zkušenost apod. Je velmi vhodné doplnit komentář krátkou úvahou.

HODNOCENÍ: Zhodnotím knihu po stránce obsahové i jazykové. Proč se k ní ne/vrátím, nebo ji nikdy/brzy ne/zapomenu. Co je na ni cenné a co naopak. Proč si myslíš, že patří kniha mezi tzv. klasickou literaturu a ukázkovou čítankovou četbu? Napiš krátkou úvahu (6 vět).

Zápisy: Na každé pololetí žák přečte alespoň dvě knihy z titulů uvedených na seznamu doporučené četby + prázdninová četba

Kontrola:  Prázdninová četba - do konce září, dále pak každé čtvrtletí (v polovině měsíců – listopad, leden, duben, červen)

 

 

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA